Pokud jste si oblíbili, podobně jako já, režim Full screen v novém OS X Lion, ale stále vám chybí ono kouzelné tlačítko  u některých vámi používaných alikací, měl bych pro vás návod, díky kterému můžete danou aplikaci tímto tlačítkem opatřit. Chtěl bych vás ale upozornit, abyste si před touto modifikací originální aplikaci zálohovali a veškeré úpravy prováděli pro jistotu na kopii. Postupoval jsem podle návodu z anglického serveru TUAW, takže se případně můžete držet originálu.

Pro účel editace jsem vybral mou oblíbenou poznámkovou aplikaci Evernote.

1.Krok

Překopíroval jsem Evernote.app na plochu. Dále jsem otevřel Package Contents (pravým klikem na aplikaci -> Show Package Contents) a postupoval až do Evernote.app/Contents/Resources/English.lproj/. Zde se nacházejí příslušné soubory .nib které budeme později potřebovat.

2. Krok

Otevřel jsem Terminal. Zde jsem se nasměroval do složky English.Iproj z prvního kroku, v mém případě tedy:

cd /Users/j1rka/Desktop/Evernote.app/Contents/Resources/English.lproj/

3. Krok

Dále jsem zadal příkaz:

grep -iRl NSWindowBacking *

V této fázi se zobrazil výpis všech .nib souborů definujících klíčové slovo „NSWindowBacking.“ Můžete je zkusit editovat všechny, nebo jen ty soubory, které souvisejí s hlavním oknem programu. Já jsem si dal tu práci a editoval pro jistotu všechny.

Pozn. výčet nib souborů závisí na dané aplikaci. U menších programů jich může být výrazně méně.

4. Krok

Podle seznamu jsem postupně vybíral jednotlivé nib soubory, které jsem dále konvertovat do xml. To jsem provedl příkazem:

plutil -convert xml1 jménosouboru.nib

5. Krok

V tomto kroku jsem se opět přesunul ke složce English.lproj, kterou jsem otevřel v Kroku 1. Jednotlivé .nib soubory zkonvertované do xml jsem otevřel v programu TextEdit. Zde jsem v textu vyhledal (pomocí Cmd+F) výraz „NSWindowBacking.“

Dále už jsem jen vkládal následující příkazy pod vyhledaný výraz podle obrázku níže.

<key>NSWindowCollectionBehavior</key>

<integer>128</integer>

Pozn. Pokud v jednom nib souboru naleznete hledaný výraz „NSWindowBacking“ např. třikrát, nakopírujete tyto příkazy ke každému výrazu zvlášť.

6. Krok

Nakonec jsem překonvertoval tyto soubory zpět z xml příkazem:

plutil -convert binary1 jménosouboru.nib

Pozn. tento krok není nezbytný.

 

Pokud vše dobře dopadlo, mělo by se Evernote chovat jako plnohodnotná full screen aplikace, podobně jako originální Applovské programy. Určitě se nejedná zrovna o nejrychlejší a nejpohodlnější způsob jak docílit podpory full screen, ale jde spíše o zajímavost pro hračičky, kteří rádi experimentují.