Bohužel patřím mezi ty méně šťastné majitele blokovaného iPhonu 4. Snažil jsem se svůj telefon odblokovat oficiální cestou přes anglického operátora Three, kde byl původně zakoupen, ale bez úspěchu. Bylo mi řečeno, že je třeba počkat do vypršení smlouvy, se kterou je přístroj vázaný. Softwarový unlock od Dev-Teamu v nedohlednu, tak jsem sáhnul po nouzovém řešení.

Poslední možností, jak lze iPhone s verzemi basebandu 2.10, 3.10.1, 4.10 a 4.10.1 odblokovat, je za pomoci GEVEY sim, nebo novější Rebel Micro SimCard. Jelikož Rebel mikro simka byla v době kdy jsem nákup zvažoval teprve novinkou, sáhnl jsem raději po variantě od Gevey. Koupil jsem ji na eBay v přepočtu za 550 kč. Nyní ji lze sehnat určitě ještě levněji. Za necelých sedm pracovních dnů mi přišel balíček a já mohl konečně updatovat na novou verzi firmwaru iOS 4.3.1 (nyní už 4.3.2). Jelikož nemám originální sim kartu, potřebnou k aktivaci iPhonu, musel jsem provést Jailbreak pomocí aktuální verze redsn0w. Při odblokaci jsem postupoval podle přiloženého návodu.

1. Nejdříve bylo třeba provést menší chirurgický zásah na mé O2 kartě. Ostrým nožem jsem odřízl kousek rohu simky.

2. Telefon jsem vypnul, zasunul Gevey adaptér se sim kartou a opět zapnul.

3. Po spuštění se objevila informační zpráva, kterou bylo třeba akceptovat. Zároveň jsem musel počkat, dokud indikátor signálu nezobrazil jeden dílek.

4. Dále jsem vytočil číslo 112. Zde stačí po stisku zeleného tlačítka napočítat do dvou a zavěsit. Ke klasickému prozvonění vlastně vůbec nedojde.

5. Předposledním krokem bylo zapnutí Airplane módu. V této fázi jsem čekal na zobrazení chybové hlášky „No SIM card installed.“

6. Nakonec jsem Airplane mód vypnul a signál naskočil.

Celý proces trval pár minut:

Velkou nevýhodou tohoto řešení, je nutnost absolvovat tento postup při každém vypnutí a zapnutí iPhonu či vyjmutí simky. Dále je zde otázka vytáčení tísňové linky 112. Zneužití tohoto čísla může být trestáno. Zajímalo by mě, jestli i po dvou vteřinách od stisku zeleného tlačítka, kdy vlastně nedojde k prozvonění, je mnou linka ,třeba jen na okamžik, blokována.

Pokud si plánujete tento přístroj pořídit, rozhodně nedoporučuji šetřit a sáhnout po odblokovaném kousku. Samozřejmě budete muset zároveň sáhnout i hlouběji do kapsy, ale vyvarujete se podobným komplikacím.